FLEXIBOOK 1:1 (22. 11. 2012)

Nakladatelství Fraus (www.fraus.cz) vyhlásilo pro školní rok 2012/2013 pilotní projekt s názvem „Flexibook 1:1“. Cílem tohoto projektu je vyzkoušet výuku v plně digitalizované třídě ve formátu 1:1 na 2. stupni české vzdělávací soustavy, kdy výuka s interaktivní učebnicí v tabletu plně nahradí tištěnou učebnici. Projekt Flexibook 1:1 je zaměřen na testování výuky ve třídě, ve které disponuje každý žák tabletem iPad, jak pro výuku ve škole, tak i pro domácí přípravu.

Žáci i učitelé zapojení do projektu budou využívat třetí generaci interaktivních učebnic Fraus. Na rozdíl od běžných elektronických knih a učebnic obsahuje tato nová sada učebnic celou řadu přidaných aplikací a multimediální obsah, který umožňuje učitelům zcela zásadním způsobem měnit formu i didaktiku výuky. Učebnice obsahují řadu videí z reálného prostředí, ve výuce cizích jazyků jsou základní texty namluveny rodilými mluvčími a zpřístupněny žákům přímo v tabletu atd.

Interaktivní učebnice obsahují cvičení pro různé intelektuální skupiny žáků, takže umožňují pochopení a procvičení látky všem žákům v rámci inkluzivního přístupu ve výuce.

Žáci i učitelé budou v rámci projektu pracovat s elektronickou učebnicí ve vybraných předmětech – český jazyk, dějepis a anglický jazyk.

Zapojení ZŠ TGM do projektu

-          září 2012- přihlášení ZŠ TGM do projektu při plnění některých předem zadaných kritérií

-          říjen 2012 – vyhlášení pilotních škol

-          říjen 2012 – volba třídy, která bude zapojena do projektu (zvolena třída 6. A, která nejlépe odpovídá požadovaným kritériím, je zde i několik sociálně znevýhodněných žáků) a volba učitelů a předmětů pro interaktivní výuku  – český jazyk, dějepis, anglický jazyk