Jarní bazárek

Zveme na Jarní bazárek
13. dubna od 15. do 18. h.

Více

ZŠ TGM Otrokovice

Experimentárium (2. 10. 2014)

Naše škola se zapojila do ročního projektu EXPERIMENTÁRIUM. Ten je součástí projektu financovaného z Evropského sociálního fondu. Jeho hlavním smyslem je motivace žáků základních škol ke studium technických a přírodovědných oborů. Experimentárium chce žákům ukázat, jak může být věda zajímavá, interaktivní a hravá.

V rámci projektu se žáci zúčastní odborné přednášky z chemie, aktivity LARP s projekcí 3-D kina, prohlídky expozic a práce ve vybrané expozici v Experimentáriu v areálu Střední průmyslové školy na Štěrkovišti a vybereme si nějakou zajímavou exkurzi. Součástí projektu je zadání dlouhodobého úkolu, který vypracovávají žáci během celého školního roku.

V 3D kině se budou žákům promítat vědeckopopulární filmy. V Experimentáriu je celkem osm expozic, které jsou zaměřeny na fyziku, chemi a biologii. Biologická expozice je zaměřena na člověka a jeho smysly, porovnání se strojem, zajímavé oblasti ze světa kriminalistiky, forenzní techniky, otisky prstů a další. S tím souvisí fyzikální expozice věnovaná mechanice a jednoduchým strojům, využití energií, elektřiny a magnetismu. V další expozici najdou žáci obráběcí stroje. Smyslem je zajímavým způsobem ukázat základní principy obrábění a probudit kladný vztah k technice. V poslední expozici se ukazuje moderní technologie v domácnosti, se kterými žáci přicházejí běžně do styku.

Zapsala Mgr. Jana Mrázová

« Zpět

Tel. škola: 576 771 650
Tel. jídelna: 576 771 667
Tel. družina: 576 771 665

Adresa: J. Žižky 1355
765 02 Otrokovice

IČO: 75020238