Jarní bazárek

Zveme na Jarní bazárek
13. dubna od 15. do 18. h.

Více

ZŠ TGM Otrokovice

Školní kolo konverzační soutěže v ruském jazyce (11. 2. 2021)

Ve čtvrtek 11. února 2021 proběhlo v rámci naší školy Školní kolo konverzační soutěže v ruském jazyce formou online.

Své znalosti a zkušenosti ze studia ruštiny si prakticky vyzkoušeli žáci devátých tříd Jakub Jurů, Břetislav Jalůvka a Kateřina Suchánková. Jedinou soutěžící z řad žáků osmých ročníků byla Rebeca Slavíková, která ve značné konkurenci starších spolužáků obstála na výbornou.

Úkolem soutěžících bylo konverzovat po dobu nejméně tří minut na jedno z vybraných témat, ke kterým patřila oblíbená Moje rodina, Škola a téma Volný čas.

Vítězem školního kola se stal Jakub Jurů z 9.C, který postupuje do Krajského kola konverzační soutěže, která se koná každoročně ve Vsetíně. Pěkné druhé místo s vyrovnaným počtem bodů obdrželi Rebeca Slavíková z 8.A a Břetislav Jalůvka z 9. C. Na třetím místě se umístila žákyně 9.C Kateřina Suchánková.

Žáci naší školy nezklamali a podali chvályhodné výkony. Ráda bych ocenila jejich píli a připravenost a také notnou dávku odvahy. Do dalšího studia si odnášejí cennou zkušenost.

 

Zapsala: Mgr. Jana Melichárkov

« Zpět

Tel. škola: 576 771 650
Tel. jídelna: 576 771 667
Tel. družina: 576 771 665

Adresa: J. Žižky 1355
765 02 Otrokovice

IČO: 75020238