Olympiáda v českém jazyce (16. 12. 2020)

I přes nepříznivou epidemiologickou situaci se i letos uskutečnilo školní kolo tradiční Olympiády v českém jazyce.

Za dodržení všech hygienických pravidel se žáci osmého a devátého ročníku v samostatných třídách pustili 30. 11. 2020 odpoledne do řešení nelehkých soutěžních úkolů. Zamýšleli se nad úpravou nevhodně stylizovaných vět, rozdělovali slova podle použití dvojhlásky, hledali slova opačného významu či nesprávně použitá slova v textu.

V druhé části na soutěžící čekal slohový úkol na téma ,,V mé knihovničce nesmí chybět…“. Formou prózy se snažili vyjádřit své názory na oblíbenou četbu, nejmilejší knihu či přání, čím by chtěli svou knihovnu v budoucnu obohatit.

S obtížnými úkoly se všichni vypořádali velmi dobře a porota po pečlivém hodnocení rozhodla o následujícím pořadí:

1. místo: Machalová Martina
  2. + 3. místo (se stejným počtem bodů): Řehan David, Matláková Nikola

Dále se zúčastnili: Mudřík Dominik, Procházková Alexandra, Šiška Ondřej, Dvorská Sofie, Valčíková Barbora

Výherkyni gratulujeme a držíme palce do okresního kola.

Všem děkujeme za účast a doufáme, že soutěž přispěla k rozšíření a rozvoji znalostí rodného jazyka.

Zaps. P. Herentinová