Kraje pro bezpečný internet (11. 10. 2019)

Vážení rodiče,

dovoluji si Vás oslovit v souvislosti se soutěžním kvízem projektu Kraje pro bezpečný internet, do kterého se mohou zapojit i žáci z naší školy. Projekt Kraje pro bezpečný internet je realizován pod záštitou Asociace krajů ČR. Soutěž trvá až do 15. listopadu 2019. Cílem soutěže je upozorňovat děti a studenty na skrytá nebezpečí spojená s užíváním počítačů, tabletů a chytrých mobilních telefonů a cestou prevence tato nebezpečí minimalizovat.

Žáci a studenti si mohou na webových stránkách www.kpbi.cz prostudovat e-learningové kurzy a krátké videospoty na stále aktuálnější téma bezpečnosti na internetu. Kurzy jsou jako v předchozích letech doplněny soutěžním kvízem o věcné ceny. Žáci se mohou také zapojit do náročnějšího Kvízu PLUS, který je určen zkušenějším a zvídavějším. I zde mohou úspěšní žáci získat hodnotné ceny. Každý měsíc také probíhá losování o hodnotné ceny z úspěšných řešitelů soutěžního kvízu.

Soutěž probíhá do 15. listopadu 2019 a pravidla obou soutěžních kvízů jsou zveřejněna společně se soutěžním kvízem na výše uvedených webových stránkách.

V souvislosti s nařízením GDPR je u žáků mladších 15 let vyžadován souhlas rodičů se zpracováním osobních údajů. Žáci musí při registraci zadat kontaktní údaje na rodiče (telefon či e-mail). Pokud rodiče souhlas do 48 hod. udělí, budou děti zařazeni do slosování o hodnotné ceny, pokud ne, bude jejich registrace smazána a nebudou moci být zařazení do slosování o hodnotné ceny. Přechodnou dobu 48 hod jsme zvolili proto, aby si děti mohly do kvízu zaregistrovat během výuky.

V rámci projektu KPBI vznikly také e-learningové kurzy pro rodiče, kde se mohou dozvědět více informací o této problematice. Také si mohou ověřit své znalosti ve znalostním kvízu.

Děkuji Vám za spolupráci.

Vložila Mgr. Blanka Michnová, koordinátor ICT