Kynologické vystoupení (25. 6. 2019)

Závěr školního roku si žáci ze ZŠ TGM Otrokovice zpestřili přednáškou a krátkou ukázkou z oblasti kynologie. Na pozvání nás přijeli navštívit pan Ing. Vávra, p. Čabla a fenka německého ovčáka jménem Kessy z chovatelské stanice Námořník. Společně nás seznámili s tím, jaké potřeby a nároky psi mají, jak má správný německý ovčák vypadat, kolik má zubů, jaký může mít vzhled, jak se máme ke psům chovat apod. Nejzajímavější byly ukázky výcviku. Pan Ing. Vávra a Kessy nám předvedli nejprve základní povely: „sedni, lehni, zůstaň…“. Seznámili nás se způsoby odměňování a motivování psů a s možným průběhem výcviku. Viděli jsme také ukázku útoku a zadržení pachatele. Do ukázky výcviku se mohli zapojit i samotní žáci.  Po vyzvání si největší odvážlivci vyzkoušeli přetahování s Kessy o tzv. peška a mohli pocítit, jak velkou sílu pes má. Odměnou na závěr byla možnost se s Kessy blíže seznámit a pohladit si ji.

Zapsala Mgr. H. Úlehlová