Jarní bazárek

Zveme na Jarní bazárek
13. dubna od 15. do 18. h.

Více

ZŠ TGM Otrokovice

Kynologické vystoupení (25. 6. 2019)

Závěr školního roku si žáci ze ZŠ TGM Otrokovice zpestřili přednáškou a krátkou ukázkou z oblasti kynologie. Na pozvání nás přijeli navštívit pan Ing. Vávra, p. Čabla a fenka německého ovčáka jménem Kessy z chovatelské stanice Námořník. Společně nás seznámili s tím, jaké potřeby a nároky psi mají, jak má správný německý ovčák vypadat, kolik má zubů, jaký může mít vzhled, jak se máme ke psům chovat apod. Nejzajímavější byly ukázky výcviku. Pan Ing. Vávra a Kessy nám předvedli nejprve základní povely: „sedni, lehni, zůstaň…“. Seznámili nás se způsoby odměňování a motivování psů a s možným průběhem výcviku. Viděli jsme také ukázku útoku a zadržení pachatele. Do ukázky výcviku se mohli zapojit i samotní žáci.  Po vyzvání si největší odvážlivci vyzkoušeli přetahování s Kessy o tzv. peška a mohli pocítit, jak velkou sílu pes má. Odměnou na závěr byla možnost se s Kessy blíže seznámit a pohladit si ji.

Zapsala Mgr. H. Úlehlová

« Zpět

Tel. škola: 576 771 650
Tel. jídelna: 576 771 667
Tel. družina: 576 771 665

Adresa: J. Žižky 1355
765 02 Otrokovice

IČO: 75020238