Jarní bazárek

Zveme na Jarní bazárek
13. dubna od 15. do 18. h.

Více

ZŠ TGM Otrokovice

Školní výlet tříd V. A a V. B (3. 6. 2019)

Dne 28. května 2019 se páťáci naší školy spolu se svými vyučujícími a panem asistentem vydali na toužebně očekávaný výlet, tentokrát do malebné krajiny středověkého hradu Bouzova.

Po příjezdu na místo byl pro děti připraven pestrý, historicky laděný, zábavně naučný program v podhradí, které se nachází v těsné blízkosti bouzovského pohádkového hradu, v takzvaném  areálu historické zábavy. Některé děti si s chutí zahrály na opravdové středověké rytíře, zastřílely ze samostřílu či kuše. Nechybělo ani oblíbené pasování na rytíře. Během přestávky si chlapci a děvčata prohlédli vnitřek velkého dřevěného trojského koně, který je zdejší raritou, nakoupili suvenýry a bohatě využili také místní zábavné atrakce. Kolem poledne nás čekala prohlídka samotného hradu Bouzova. Romantický hrad založený na přelomu 13. a 14. století se nachází v malebné krajině Litovelska a Mohelnicka. Do roku 1696 jej střídavě vlastnili příslušníci různých českých a moravských rodů, pak panství s hradem koupil řád německých rytířů. Od roku 1945 je majetkem státu. V roce 1999 byl prohlášen za národní kulturní památku.

Zpestřením našeho výletu měly být ještě minikáry, na které se děti moc těšily, ale bohužel kvůli dešti se nakonec nemohly uskutečnit. Přesto si myslím, že se výlet vydařil a chlapci a děvčata si odnesli domů pěkné zážitky.

Zapsala Mgr. Jana Melichárková

« Zpět

Tel. škola: 576 771 650
Tel. jídelna: 576 771 667
Tel. družina: 576 771 665

Adresa: J. Žižky 1355
765 02 Otrokovice

IČO: 75020238