Den Země (29. 4. 2019)

Den Země je celosvětový svátek, který se každoročně slaví 22. dubna. Více než miliarda lidí ze 193 států světa si v tento den připomíná ekologické otázky a dopady chování člověka na životní prostředí. Pro všechny je totiž Země živitelkou, o kterou bychom měli pečovat jako o to nejdražší. Není tedy od věci – si to připomínat. Tato tradice vznikla již v roce 1969 na konferenci UNESCO v San Franciscu, dnes je největším nenáboženským svátkem, který slaví společně lidé na celé planetě bez ohledu na svůj původ, víru nebo národnost.  V ČR se slaví tento den od roku 1990. V průběhu dubna se koná řada vzdělávacích i zábavných akcí pro děti i dospělé napříč republikou. Součástí oslav Dne Země jsou na různých místech republiky i úklidové akce navazující na dobrovolnické úklidové akce Ukliďme svět, ukliďme Česko.

I naše škola se rozhodla tento den oslavit, a proto jsme  v pátek navštívili například technické služby, čistírnu odpadních vod, Kovozoo, osmáci si připravili program pro prvňáčky a deváté ročníky se vydali do víru velkoměsta …pardon …jenom města, kde se doslova vrhli na odpadky, různého charakteru a skupenství, kterých jsme v tomto městě našli více než dost …nasbírali jsme přibližně 30 pytlů odpadků. Za toto neuvěřitelné nasazení bych chtěl poděkovat všem žákům, kteří se sběru odpadů účastnili a na konec nemůžu ani zapomenout poděkovat paní učitelce Pavlištíkové, která měla organizaci Dne Země na starosti.

Zapsal Mgr. Lukáš Macek

Den Země v prvních a osmých třídách

Při krásném pátečním počasí jsme vyběhli na školní hřiště, kde pro nás kamarádi z osmých tříd připravili 16 různých stanovišť. Vyzkoušeli jsme si naši paměť (znalosti v křížovce i u obrázků rostlin a živočichů), tvořivost (skládání z pet vršků a písmen), výdrž a šikovnost ve sportovních disciplínách. Po úspěšném splnění všech úkolů jsme dostali milou pozornost – barevnou tužku. Přejeme naší Zemi vše nejlepší k jejímu svátku.

Den Země v druhých třídách

Druháci byli v TS Otrokovice prohlédnout si třídící linku, kompostárnu a sběrný dvůr pro elektro.

Den Země pro 3. a 4. ročníky

Se konal letos v areálu firmy Rec Group ve Starém Městě u Uh. Hradiště. Na děti čekal opět bohatý program. Úkoly ekoolympiády, bludiště, vyhlídková terasa, nové přírůstky zvířat v kovo zoo, animační program, naučná stezka „Zachraňme planetu“, žonglérský workshop, skákací hrady, jízda vláčkem Stelinka, sportovní aktivity, jízda na koloběžkách, prohlídka letadla, hasičské dovednosti…Počasí bylo výstavní a tak si děti všeho dosytosti užily.