Jarní bazárek

Zveme na Jarní bazárek
13. dubna od 15. do 18. h.

Více

ZŠ TGM Otrokovice

Den Země (29. 4. 2019)

Den Země je celosvětový svátek, který se každoročně slaví 22. dubna. Více než miliarda lidí ze 193 států světa si v tento den připomíná ekologické otázky a dopady chování člověka na životní prostředí. Pro všechny je totiž Země živitelkou, o kterou bychom měli pečovat jako o to nejdražší. Není tedy od věci – si to připomínat. Tato tradice vznikla již v roce 1969 na konferenci UNESCO v San Franciscu, dnes je největším nenáboženským svátkem, který slaví společně lidé na celé planetě bez ohledu na svůj původ, víru nebo národnost.  V ČR se slaví tento den od roku 1990. V průběhu dubna se koná řada vzdělávacích i zábavných akcí pro děti i dospělé napříč republikou. Součástí oslav Dne Země jsou na různých místech republiky i úklidové akce navazující na dobrovolnické úklidové akce Ukliďme svět, ukliďme Česko.

I naše škola se rozhodla tento den oslavit, a proto jsme  v pátek navštívili například technické služby, čistírnu odpadních vod, Kovozoo, osmáci si připravili program pro prvňáčky a deváté ročníky se vydali do víru velkoměsta …pardon …jenom města, kde se doslova vrhli na odpadky, různého charakteru a skupenství, kterých jsme v tomto městě našli více než dost …nasbírali jsme přibližně 30 pytlů odpadků. Za toto neuvěřitelné nasazení bych chtěl poděkovat všem žákům, kteří se sběru odpadů účastnili a na konec nemůžu ani zapomenout poděkovat paní učitelce Pavlištíkové, která měla organizaci Dne Země na starosti.

Zapsal Mgr. Lukáš Macek

Den Země v prvních a osmých třídách

Při krásném pátečním počasí jsme vyběhli na školní hřiště, kde pro nás kamarádi z osmých tříd připravili 16 různých stanovišť. Vyzkoušeli jsme si naši paměť (znalosti v křížovce i u obrázků rostlin a živočichů), tvořivost (skládání z pet vršků a písmen), výdrž a šikovnost ve sportovních disciplínách. Po úspěšném splnění všech úkolů jsme dostali milou pozornost – barevnou tužku. Přejeme naší Zemi vše nejlepší k jejímu svátku.

Den Země v druhých třídách

Druháci byli v TS Otrokovice prohlédnout si třídící linku, kompostárnu a sběrný dvůr pro elektro.

Den Země pro 3. a 4. ročníky

Se konal letos v areálu firmy Rec Group ve Starém Městě u Uh. Hradiště. Na děti čekal opět bohatý program. Úkoly ekoolympiády, bludiště, vyhlídková terasa, nové přírůstky zvířat v kovo zoo, animační program, naučná stezka „Zachraňme planetu“, žonglérský workshop, skákací hrady, jízda vláčkem Stelinka, sportovní aktivity, jízda na koloběžkách, prohlídka letadla, hasičské dovednosti…Počasí bylo výstavní a tak si děti všeho dosytosti užily.

« Zpět

Tel. škola: 576 771 650
Tel. jídelna: 576 771 667
Tel. družina: 576 771 665

Adresa: J. Žižky 1355
765 02 Otrokovice

IČO: 75020238