Jarní bazárek

Zveme na Jarní bazárek
13. dubna od 15. do 18. h.

Více

ZŠ TGM Otrokovice

Celostátní soutěž „ Zdravá 5“ (13. 6. 2018)

Žáci 7. ročníku ZŠ TGM Otrokovice se přihlásili do soutěže Zdravá „5“. Součástí soutěže bylo vymyslet a připravit zdravou, pokud možno nutričně vyváženou svačinku a pozvat na ni libovolně zvolenou skupinku lidí.

Dne 21. 3. 2018 se této výzvy zhostily čtyři soutěžní týmy z řad sedmých ročníků ZŠ TGM Otrokovice a přihlásily se do soutěže. Jednotlivé týmy připravily zajímavé svačinky s názvy „Špaldové palačinky v podobě motýlů“, „Usměvavé ovocné košíčky z ovesných vloček“, „Veselý had v lese“ a „Pudink s chia semínky zdobený ovocem ve tvaru motýlků“. Z připravených svačinek soutěžící připravili velkou hostinu, na kterou pozvali děti se speciálními vzdělávacími potřebami (autisté, mentálně postižení) ze sousední „speciální“ Základní školy Komenského Otrokovice. Mezi těmito žáky bylo i pár bývalých spolužáků, kteří na tuto školu díky zvyšujícím se obtížím s výukou, přestoupili. Soutěžící jim chtěli udělat radost zdravým a samozřejmě i dobrým jídlem a zpříjemnit jim tak den. Uvědomili si, že děti s postižením, kteří chodí na svoji „speciální“ školu, se mezi ně (=děti bez postižení) hůře dostávají. Taky si uvědomili, že tyto děti zažívají jistě hodně potíží a mají mnohem složitější život než my ostatní, a proto jim chtěli umožnit alespoň na chvilku si odpočinout od všedních povinností a starostí v dnešní uspěchané době.  Společné povídání a strávení času, jsme se obohatili navzájem – my je jídlem, oni nás zase svojí úžasnou bezprostředností a laskavostí. Byl to prostě prima den! :-)

Dne 8. dubna 2018 porota soutěže „Zdravá5“ vybrala náš tým „Lalenky“ ze ZŠ TGM Otrokovice se soutěžní svačinkou „Veselý had v lese“ k postupu do celostátního finále kuchařské soutěže Zdravé 5 v kategorii 2. stupeň ZŠ. Letos se do soutěže přihlásilo celkem 437 týmů, do finále postoupilo 5 nejlepších z každé kategorie.

O své finálové vítězství se tým LALENKY pokusil 9. června na Plechárně v Praze na Černém mostě. Soutěžní disciplínou byla příprava zdravého studeného pohoštění a vědomostní kvíz z oblasti výživy a správného stravování. Nakonec Lalenky vybojovaly v celostátní soutěži 3. místo v kategorii 2. stupeň ZŠ. Pro studené pohoštění zvolily ovocné špízy v podobě páva a zeleninové panáčky, jejichž základ tvořila roládka z tortily.

 

Lalenky si finálový den pořádně užily a z umístění měly obrovskou radost. Vždyť být třetí z republiky není tak zlé.

GRATULUJEME!!!!!!!!!

Zapsala Mgr. Hana Úlehlová

« Zpět

Tel. škola: 576 771 650
Tel. jídelna: 576 771 667
Tel. družina: 576 771 665

Adresa: J. Žižky 1355
765 02 Otrokovice

IČO: 75020238