Třeťáci pomáhali lesu (2. 5. 2018)

V dubnu v celé České republice probíhala akce “Ukliďme Česko”. Díky paní učitelce Fránkové vznikl nápad, pomoci uklidit část lesa, směrem k Bunči. Proč zrovna tady? Po trase z Kostelan na Bunč po cestě zvané Svatební,  se často vydává na výlet mnoho turistů a cykloturistů a také pochopitelně občané Otrokovic. Proč tedy neuklízet zrovna tady? Obec Kostelany nám zajistila pytle na odpad, rukavice i buřty a ohniště, kde si velcí hladovci mohli opéct za dobře odvedenou práci buřtík. Počasí bylo skvělé, pracovní nadšení proměnlivé, ale pytle se plnily. Byli jsme však mile překvapeni, že to s tím nepořádkem v lese nebylo až tak děsivé. Žáci si pochvalu zaslouží za píli a vytrvalost při úklidu i při turistickém výkonu.

Co říci závěrem? Děcka vezměte rodiče a proveďte je tou naší krásnou trasou, určitě se vám tam bude společně líbit.

Zapsala Mgr. Kateřina Skochová