Žluté krokusy už kvetou (12. 4. 2018)

Naše škola se zapojila do projektu Krokus, který realizuje irská organizace Holocaust Education Trust Ireland (HETI) ve spolupráci s Oddělením pro vzdělávání a kulturu Židovského muzea v Praze.

Tento projekt – určený žákům – běží již několik let na školách nejen v Irsku, ale po celém světě a každoročně se do něj zapojují další a další školy.

HETI školám zdarma poskytne cibulky žlutých krokusů, které účastníci projektu na podzim zasadí jako připomínku jednoho a půl milionu židovských dětí a tisíců dalších dětí, jenž zemřely během v období nacistické okupace. Účast na projektu je bezplatná. Žlutá barva připomíná žlutou Davidovu hvězdu, jež byli Židé nuceni během nacistické vlády nosit. Den obětí holocaustu si připomínáme 27. ledna. Když lidé budou obdivovat květiny, děti mohou vysvětlit, co vlastně krokusy symbolizují.

Našim žákům se cibulky úspěšně podařily zasadit a teď již obdivujeme jejich nádheru v atriu školy.

Zapsala Mgr. Kateřina Skochová