Jarní bazárek

Zveme na Jarní bazárek
13. dubna od 15. do 18. h.

Více

ZŠ TGM Otrokovice

První dny ve škole očima prvňáčků (11. 9. 2017)

Tak už jsme vážně opravdoví školáci! Prázdniny utekly jako voda a v pondělí 4. září jsme všichni poprvé zasedli školních lavic. A kolem bylo všechno nové – třída, paní učitelka i spolužáci. Pravda, mezi spolužáky byly i známé tváře, které jsme potkávali ještě ve školce, ale bylo tu najednou i hodně neznámých dětí.

Seděli jsme, pokukovali jsme po sobě a ptali se: Co se z toho všeho vyklube? Postupně ale napětí opadávalo a my jsme byli jistější a jistější. Představili jsme se svým novým spolužákům, rodičům i paní učitelce a dostali jsme na uvítanou i malý dárek.

Abychom se ve škole cítili dobře a mohli se lépe poznat se svými novými kamarády, připravily pro nás paní psycholožka a paní učitelky a seznamovací Adapťáček. Celý den pro nás! Od rána jsme ve třídě hráli různé hry pro lepší seznámení, protáhli jsme těla při pohybových hrách, zasmáli jsme se, když nastala nějaká legrační situace. Dvě hodiny uběhly jako voda. Třetí hodinu přišli  k nám do tříd kluci a holky ze čtvrtého ročníku. Tak velcí a budou se s námi kamarádit a taky nám budou pomáhat! Dostali jsme za úkol vytvořit ve dvojicích se čtvrťáky listy na třídní strom. Podařilo se to výborně. Kreslili jsme, stříhali, povídali si spolu a zanedlouho byly listy hotové. No a hotové stromy? Jsou krásné a budou zdobit naše třídy. Taky budou připomínat, že máme své nové kamarády mezi čtvrťáky.

Po obědě a po krátkém odpočinku hurá na hřiště! Hrát si s velkým padákem byla veliká zábava, ale i spolupráce.  Míčky, které jsme zkoušeli pomocí padáku ovládat, byly jako živé a dalo docela fušku je společně dopravit do otvoru uprostřed padáku. Povedlo se! Pak jsme soutěžili na stanovištích v hodu na cíl, přenášení míčku na lžíci a skákání v pytlích. Už jsme byli docela uběhaní, když přišel další úkol a s ním i nová zábava. Měli jsme postavit domečky pro skřítky. Jenže jak a z čeho na louce? Postupně jsme ale objevovali větvičky, kamínky, listy a šišky a zjistili jsme, že i z těchto věcí se dají domečky krásně vytvořit. Nakonec jsme to zvládli na jedničku.

To už ale za námi na školní hřiště přicházeli i naši rodiče. A pak přišlo další překvapení. Pasování na školáky! Složili jsme slib školáka a paní učitelky nás pomocí ukazovátka pasovaly na školáky. A dostali jsme i diplom a sladký dárek.

Pořádně unavení a vyhladovělí už jsme očekávali, kdy se rozhoří táborák, a těšili jsme se, až si opečeme buřty. Šikovní tatínci pomohli s ohněm, maminky s opékáním a špekáčky v nás zmizely raz dva.

Rozcházeli jsme se pozdě odpoledne, utahaní a spokojení. A do postýlky se těšili úplně všichni.

Tak zase někdy příště!

Zapsaly děti z 1.A a z 1.B

« Zpět

Tel. škola: 576 771 650
Tel. jídelna: 576 771 667
Tel. družina: 576 771 665

Adresa: J. Žižky 1355
765 02 Otrokovice

IČO: 75020238