Jarní bazárek

Zveme na Jarní bazárek
13. dubna od 15. do 18. h.

Více

ZŠ TGM Otrokovice

Poznej svoje město (23. 2. 2017)

Jsme žáci a žákyně 9. A a 9. B. Prvním rokem máme volitelný předmět Multimediální a komunikační dovednosti. Hlavní tématem jsou média a všechno, co s nimi souvisí. Každý můžeme říct svůj názor či nápad, ať je jakýkoliv. A proto jsme se rozhodli tyto hodiny pojmout trochu jinak, zábavněji.

Náš pan učitel vymyslel projekt, který tvoříme v podobě reportáží, abychom se mimo jiné naučili komunikovat s lidmi. Jelikož to je poprvé, co pracujeme s kamerou, pracujeme ve dvojicích. Každá dvojice si vybrala místo v Otrokovicích, o kterém by chtěla udělat reportáž. Sepsali jsme velký počet otázek, které nám přijdou zajímavé. Následně jsme je zpracovali pro interview. Pan učitel rozeslal na daná místa e-maily, a jednu reportáž už se nám podařilo uskutečnit. Byli jsme navštívit muzeum Harley Pub se stálou výstavou motocyklů Harley Davidson, kterou si vybral náš spolužák Lukáš Paluzga.

Můžeme vám slíbit, že první videa uvidíte brzy na webu školy. Čeká nás sice ještě spousta práce a úsilí, ale doufáme, že naše práce bude stát za to. I vy se můžete zapojit a pomoci nám s našimi výtvory. Pokud Vás napadá jakékoliv místo v Otrokovicích, o kterém byste chtěli reportáž, tak nám návrhy pošlete na e-mail medialky.oe@gmail.com. Už se nemůžeme dočkat vašich nápadů!!!

Zapsala za Mediální tým Vanda Otrubová

  • první video zde

HARLEY PUB – POZNEJ SVOJE MĚSTO

Dne 13. 10. 2016 jsme se vypravili na interview do muzea Harley Pub Otrokovicích. Cesta ze školy nebyla dlouhá, jelikož budova sídlí na nádraží. Trvala nám zhruba 10 minut a velmi jsme se pobavili, protože dva z nás na sobě museli mít „módní“ reflexní vestu kvůli bezpečnosti. Při příchodu na místo jsme se s panem majitelem seznámili a ten nás hned zavedl na výstavu. V úvodu prohlídky našemu spolužákovi odpovídal na připravené otázky a poté nám začal popisovat vystavované kousky. Seznámil nás s jeho nejstaršími i nejdražšími modely, s jeho vlastním pivovarem a restaurací. Nejdražší motorka v muzeu dosahuje až k částce 9 000 000 Kč, a to z ní dělá ten nejcennější exemplář. Ke konci jsme dostali prostor na dotazy a po hodinové návštěvě jsme nadšeně odcházeli zpět do školy, kde jsme tuhle záležitost probrali a sdělili si čerstvé dojmy. Prostředí bylo velmi příjemné a pan majitel sympatický.

Dozvěděli jsme se od něj spoustu nových informací a zajímavých věcí. Doufáme, že se zase někdy do Harley Pubu podíváme a všem návštěvu doporučujeme! Pod článkem najdete naše první video z akce. Všichni se už moc těšíme na další reportáže z ostatních lokalit.

Zapsaly za Mediální tým J. Hrnčiříková, V. Otrubová

  • druhé video zde
  • třetí video zde

MĚSTSKÁ GALERIE

Dne 24. 1. 2017 jsme se opět vydali na natáčení rozhovoru. Tentokrát jsme navštívili Městskou galerii v Otrokovicích, která sídlí na náměstí 3. května. Cesta ze školy do galerie trvala zhruba 5 minut, takže jsme tam byli velmi rychle. Ve dveřích nás uvítal výtvarník Jiří Holub, se kterým jsme měli domluvené interview. Po příchodu jsme si prohlédli celou galerii a výstavu malíře Miroslava Maliny. Poté už přišel na řadu samotný rozhovor. Naši spolužáci, Vojta s Anetou, měli připravené zajímavé otázky a pan Holub nám na ně odpovídal velmi rozsáhle, což se mi moc líbilo, protože jsem se dozvěděla i spoustu jiných věcí. Řekl nám nejen informace o galerii, ale také o sobě a své tvorbě. Interview jsme natáčeli asi hodinu. Na závěr jsme dostali dárek v podobě knihy, která obsahuje díla místních umělců.

Návštěva byla opravdu úžasná a stála za to.  Doufáme, že se náš rozhovor bude líbit a i Vy se dozvíte spoustu zajímavých věcí, které jste nevěděli.

Zapsala V. Otrubová

  • čtvrté video zde

 

« Zpět

Tel. škola: 576 771 650
Tel. jídelna: 576 771 667
Tel. družina: 576 771 665

Adresa: J. Žižky 1355
765 02 Otrokovice

IČO: 75020238